Psyhauterapia - O mnie

ZWIERZĘTA

Zawsze wiedziałam, że należę do królestwa zwierząt. I zawsze uważałam to za wyjątkowy przywilej. To również od innych zwierząt, nie tylko od ludzi, uczyłam się i uczę nadal empatii, umiejętności mediacji, zrozumienia. One pokazują mi także, na czym polega życie i jak nie zgubić się w świecie cywilizacji. Są niezwykłe i w moim przekonaniu wiedzą znacznie więcej niż nam się może wydawać. Człowiek musiał stworzyć naukę, między innymi po to, żeby zgłębić tajemnice, które innym zwierząt są znane od zawsze.

 

PSY

Nasi Wyjątkowi Nauczyciele w świecie zwierząt. Od tysięcy lat nieustannie są blisko człowieka i mimo wielu różnic prowadzących do nieporozumień, nadal przy nas trwają, wiele wybaczają, wspierają. Były w moim życiu od zawsze. Dlatego to one stały się największą moją miłością. Z jednej strony dlatego, że były najbliżej ale myślę, że przede wszystkim dlatego, że to właśnie psy, jako jedyne spośród innych gatunków, wykształciły w sobie niezwykłą umiejętność odczytywania intencji człowieka i odpowiadania na nie z taką wrażliwością.

Psy każdego dnia wkładają ogromny wysiłek w to, żeby rozumieć ludzi i starają się klarownie i wprost wyrażać swoje emocje. Większość ludzi jednak ma problem z rozpoznaniem tych sygnałów. Nie dlatego, że nie chcą, są źli, mają złą wolę. Czasem po prostu różnice gatunkowe stanowią barierę trudną do pokonania. Ale… jednak do pokonania…..

Dzięki porozumieniu z tymi fantastycznymi stworzeniami możemy zobaczyć świat w innym wymiarze i przeżywać wspólną codzienność w spokoju, wzajemnym szacunku i zaufaniu. W moich działaniach z psami i ich opiekunami skupiam się przede wszystkim właśnie na wzajemnym zrozumieniu.

 

LUDZIE

Pomagając psom odnaleźć się w świecie ludzi, a opiekunom psów zrozumieć psie potrzeby i komunikację, dużo czasu spędzam właśnie z ludźmi. Bardzo lubię kontakt z nimi, lubię, patrzeć, jak zmieniając postrzeganie swojego psa, dzięki lepszemu zrozumieniu jego natury, zmieniają też siebie i czują się lepiej w relacji ze swoim czworonożnym przyjacielem. Zanim zaczęłam swoją zawodową przygodę z psami, pracowałam z ludźmi, między innymi w Ośrodku Pomocy Społecznej  i Ośrodku Leczenia Uzależnień. Te doświadczenia są mi teraz bardzo pomocne w rozumieniu również ludzkiego punktu widzenia.

 

NAUKA

Intuicja to bardzo ważny element w pracy ze zwierzętami. Uważam jednak, że aby zawodowo zajmować się nimi, niezbędna jest nie tylko ona ale również dowody na słuszność naszych działań. Dlatego też sposób mojej pracy znajduje potwierdzenie w najnowszych badaniach naukowych z dziedzin: etologii, psychologii, neurobiologii. Nauka wciąż się rozwija, aby nie pozostać w tyle, cały czas staram się pogłębiać swoją wiedzę, czytając, a także biorąc udział w seminariach, warsztatach, nieustająco wzbogacających moje umiejętności.

 

JA

W swojej pracy łączę intuicję z nauką i doświadczeniem zdobytym w dotychczasowej dziesięcioletniej praktyce z psami. Każdego dnia uczę się również czegoś nowego od moich czterech niezwykłych psów: Finigana, Tosi, Pepy i Itiego.

 

 

 

Dyplomy, szkolenia i kursy